Terapia par i małżeńska

terapia par i malzeńska - Łódź

W życiu we dwójkę, możemy często otrzymywać od partnera sygnały, że coś w naszym związku nie jest do końca w porządku. Czasem ktoś może mówić o tym wprost, a innym razem dawać temu wyraz jedynie poprzez zachowanie, bądź postawę. To niezwykle ważne, aby nie przeoczyć tych pierwszych symptomów i spróbować prawdziwie zrozumieć sygnały wysyłane przez partnera bądź partnerkę.
Czasami nie pozwalają na to zbyt silne emocje, innym razem może nam się wydawać, że pomimo iż sytuacja była wielokrotnie wyjaśniana, to wciąż wracamy do punktu wyjścia.
Zarówno w przypadku długotrwałego konfliktu, jak i krótkich, ale intensywnych i wyczerpujących sprzeczek może się okazać, że sami nie jesteśmy w stanie sobie pomóc. Spojrzenie z zewnątrz, odpowiednia atmosfera i sposób komunikowania się zapewnia właśnie terapia dla par / terapia małżeńska lub terapia rodzinna.
Zapraszamy do siebie osoby/pary pragnące przerwać stare schematy prowadzące do konfliktów i odnaleźć te części wspólnego bycia, które sprawiły, że postanowiliście żyć razem.

Wiemy jak trudne może być zgranie grafików dla trzech osób (partnerzy + terapeuta) dlatego uruchomiliśmy również możliwość odbywania spotkań w weekendy -> Terapia weekendowa

Poradnia małżeńska - Łódź

Specjalizacja w terapii par członków naszego zespołu umożliwiła nam stworzenie poradni małżeńskiej. Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi specjalistycznymi artykułami dostępnymi na www.poradnia-malzenska.pl

Najczęstsze pytania

 

Partner nie chce zgodzić się na terapię

Warto w tym przypadku zastanowić się, jakie mogą być tego powody. Ty możesz odbierać to jako brak chęci do naprawy związku, jednak może okazać się, że powód jest zupełnie inny. Porozmawiajcie – wyjaśnijcie swoje obawy z tym związane oraz przeanalizujcie co może przynieść wizyta w poradni. Jeśli nie ma możliwości przyjścia we dwójkę można również skorzystać z indywidualnej konsultacji małżeńskiej.

Nie dogadujemy się już prawie wcale. Czy jest sens chodzić na terapię?

Jeżeli myślisz o terapii oznacza to, że widzisz szansę na to że może być lepiej. Należy przeanalizować, co takiego zmieniło się w waszym życiu, że przestaliście dostrzegać wzajemne potrzeby lub komunikować się w niewłaściwy sposób. Czasami mogą to być nadmierne oczekiwania, bądź nieprawidłowe przekonania na temat partnera. Wszystko to ciężko jest ocenić w tzw. biegu. Terapia umożliwia wciśnięcie "stop", zastanowienia się, przetrenowania innego sposobu reagowania itp. Warto z tej szansy skorzystać.

Czy jest sens żeby obca osoba mówiła nam jak mamy ze sobą postępować?

Psychoterapeuta nie jest ani mediatorem, ani arbitrem. Nie przyznaje racji żadnej ze stron oraz nie daje jasnych wskazówek, aby postępować w ściśle określony sposób. Terapia polega na wzajemnej pracy trzech osób, na ich uważności i kreatywności, którą mają w sobie. Zadaniem psychoterapeuty jest więc wydobycie tych rozwiązań, które sami akceptujecie i do których dochodzicie wspólnie.

Nie potrafię powiedzieć czy ją/jego jeszcze kocham.

W długotrwałych konfliktach łatwo w pewnym momencie stracić orientację, gdzie się właściwie jest oraz dokąd to wszystko zmierza. Tym bardziej w takich sytuacjach nie powinno podejmować się pochopnie decyzji, które zaważą na całym naszym dalszym życiu. Warto skorzystać z wszelkich dostępnych możliwości, aby móc za jakiś czas stwierdzić, że podjęte decyzje były w pełni świadome oraz przemyślane.

Jak często odbywają się spotkania?

W początkowym etapie spotkania odbywają się co tydzień, aby móc na bieżąco reagować na toczące się wydarzenia. Po ustabilizowaniu relacji proponuję spotkania raz na dwa tygodnie bądź raz w miesiącu.

Czy tylko małżeństwa?

Oczywiście nie tylko. Zajmuję się również terapią związków nieformalnych.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Loading...

Połącz
Mapa
Menu główne