Pomoc na odległość

Psycholog online

psycholog online

Dlaczego psychoterapia online?

Część osób decyduje się na taką formę pomocy z konieczności inna część z wyboru i wygody. Nie ulega wątpliwości, że sprawa dojazdu, często do dosyć odległego miejsca zabiera nam cenny czas, a także pieniądze. Bywa również tak, że przebywając za granicą, czy to czasowo czy na stałe, wybór terapeuty zostaje zawężony do zaledwie kilku specjalistów.

Czasami może się również okazać, że zrobienie pierwszego kroku w kierunku wyzdrowienia jakim jest udanie się do specjalisty może w obecnej sytuacji życiowej stanowić trudne do realizacji wyzwanie. Anonimowy kontakt, np. bez użycia kamery, bądź poprzez czat może stanowić wówczas wystarczające działanie, aby w ogóle rozpocząć leczenie.

Badania pokazują, że psychoterapia na odległość jest tak samo skuteczna jak przy spotkaniach twarzą w twarz, a najważniejszym czynnikiem leczącym pozostaje odpowiednio silna relacja psychologa i klienta, oraz motywacja klienta do zmiany.

Dla kogo przeznaczona jest psychoterapia przez skype?

- Dla osób mieszkających w małej miejscowości, które mają utrudniony dostęp do specjalisty

- Dla osób niepełnosprawnych, zmagających się z trudnością w poruszaniu się, bądź w porozumiewaniu się (wówczas dostępny jest kontakt poprzez e-mail bądź czat)

- Dla osób przebywających poza granicami Polski, mających ograniczony dostęp do specjalistów

- Dla osób, którym zależy na pozostaniu anonimowym

- Dla osób wychowujących małe dzieci

- Dla osób preferujących ten sposób kontaktu z innych, osobistych powodów

- Tylko dla osób pełnoletnich

Dostępne formy pomocy na odległość

Psychoterapia/konsultacja poprzez komunikator

Sesje terapeutyczne poprzez komunikator internetowy wraz z obrazem.

Czas rozmowy, zasady kontaktu, sposób pracy jest identyczny jak przy standardowym spotkaniu w gabinecie.

Pomoc psychologiczna/konsultacja poprzez e-mail/messanger

Polega ona na wymianie korespondencji e-mailowej. W praktyce  sprowadza się to do napisania listu, na który klient otrzymuje odpowiedź. Ponieważ często pojawiają się dodatkowe pytania, ta forma pomocy przewiduje możliwość wysłania dwóch wiadomości i otrzymania dwóch odpowiedzi przy jednorazowej opłacie.

Pomoc psychologiczna poprzez czat (komunikator skype)

Ta forma kontaktu stanowi rzadkość i oprócz oczywistych ograniczeń posiada również ważne z punktu widzenia klienta zalety. Zapewniona jest przede wszystkim pełna anonimowość kontaktu oraz pełna kontrola nad procesem rozmowy. Często okazuje się, że taka forma stanowi pierwszy, bardzo ważny krok w kierunku otrzymania pomocy i szybko (bądź stopniowo) przechodzi w kontakt standardowy bądź poprzez video rozmowę.

W jaki sposób się umówić?

  1. Proszę o umówienie wizyty (telefonicznie bądź mailowo. Dostępne terminy można podejrzeć  pod zakładką "terminarz" ).
  2. Proszę o płatność na konto gabinetu najpóźniej dzień przed planowaną sesją.  W tytule przelewu proszę wpisać  "terapia online"). Można również zapłacić poprzez PayPal - przycisk znajduje się na dole tej strony.

Jak się przygotować?

  1. Ze względu na jakość połączenia oraz prywatność połączenia, preferowany przeze mnie komunikator to Zoom. Można go pobrać na stronie https://zoom.us bądź w aplikacjach na twoim telefonie/tablecie.
  2. Proszę o sprawdzenie swojego połączenia internetowe oraz ustawienie kamery oraz dźwięku jeszcze przed umówionym spotkaniem.
  3. Proszę zapewnić sobie komfortowe, ciche, dyskretne warunki do rozmowy. Oświetlone pomieszczenie, odpowiedni sprzęt słuchawki, mikrofon, głośnik i kamerę, ustawienie laptopa/telefonu w stabilnym miejscu.
  4. Wyłączenie innych komunikatorór, telefonów oraz aplikacji wykorzystujących internet.
  5. Proszę o podanie nicku na skype, bądź mail lub numer telefonu. Przed spotkaniem wyślę link. Po kliknięciu na niego otworzy się okno z rozmową poprzez komunikator Zoom. Jeśli do spotkania nie dojdzie z przyczyn leżących po stronie klienta, do kolejnego spotkania niezbędne będzie dokonanie kolejnej płatności.

Jaki jest koszt poszczególnych form pomocy?

- Psychoterapia skype: 110zł/50 minut.

- Porada psychologiczna e-mail: 1100zł (do dwóch wiadomości klienta i dwóch odpowiedzi psychologa)

Płatność przelewem na konto: 57 1870 1045 2078 1275 1057 0001 , bądź szybką płatnością Paypal


Wybierz opcję




Połącz
Mapa
Menu główne