Terapia indywidualna

Jak radzić sobie ze złością
 

Na czym polega psychoterapia?

Terapia indywidualna polega na spotkaniach, w których realizowane są osobiste cele osoby, odwiedzającej gabinet. Każdy z nas będzie z pewnością przejawiał inną motywację do pracy, jak i powód wizyty będzie się znacznie różnił. Może to być rodzaj kryzysu, który być może odczuwasz jako trudne do zniesienia doświadczenie, bądź problemy emocjonalne, z którymi ciężko jest uporać się samemu/samej. Spotkania z psychologiem dają możliwość zatrzymania się i odpowiedzenia sobie na pytania : Co się ze mną dzieje? Dlaczego się to przytrafia właśnie teraz, bądź właśnie mnie? Jak do tego doszło i jak z tego wyjść?

Z jakimi problemami można przyjść na terapię indywidualną?

Wielu naszych pacjentów nie przejawia żadnych zaburzeń w sensie klinicznym. Niektórzy potrzebują po prostu obiektywnego spojrzenia z zewnątrz, inni chcą aby im towarzyszyć w trudnym momencie życia bądź omawiać na bieżąco codzienne problemy w taki sposób, aby uniknąć ich nawarstwiania się. Jako psychologowie i psychoterapeuci pracujemy oczywiście również z zaburzeniami lękowymi, fobiami, depresją, zaburzeniami odżywiania, trudnościami ze snem, problemami w relacjach, zaburzeniami osobowości oraz emocjonalnymi, leczymy przebyte traumy (syndrom ptsd), pomagamy w kryzysach życiowych i zawodowych, w wyjściu z uzależnień, nerwicy natręctw (nerwica lękowa) oraz innych. Oczywiście nie każdy zna się na wszystkim dlatego pracujemy w zespole tak, aby dobrać odpowiedniego specjalistę do zgłaszanego problemu. Kliknij i poznaj nas ——》

Jak wyglądają sesje psychoterapii?

Spotkania trwają około 50 minut i najczęściej odbywają się co tydzień. W wyjątkowych sytuacjach sesje odbywają się rzadziej. Taka cotygodniowa częstotliwość zapewnia ciągłość pracy nad problemem oraz omawianie na bieżąco aktualnych wydarzeń zanim się ich nazbiera więcej. Odciąga to również uwagę od tego, co się dzieje “na zewnątrz” klienta i możemy wtedy zająć się wnętrzem bez zbędnych rozproszeń. Pracujemy w różnych nurtach psychoterapeutycznych. Na stronie danego terapeuty znajdziesz szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób każdy z nas pracuje. Opisane są również konkretne nurty. Na przykład w terapii Ericksonowskiej, skupiamy się głównie na teraźniejszości oraz przyszłości; pomagamy odnaleźć twoje mocne strony (najciekawsze są te najmniej oczywiste dla klienta, albo te które uważał z jakiegoś powodu za przeszkodę). Często już sam fakt skupienia się na tych aspektach skutkuje wysoką motywacją do działania, a przede wszystkim poczuciem, że rozwiązanie jest możliwe. Jest to również terapia strategiczna, co oznacza że wraz z poznawaniem specyfiki problemu analizujemy go pod względem możliwych rozwiązań i technik działania oraz na bieżąco weryfikujemy cele. 

Ile trwa psychoterapia?

Jest to zawsze uzależnione od aktualnego problemu, tempa pracy klienta oraz jego potrzeb. Czasami zdarza się, że w trakcie trwania terapii, pod wpływem różnych życiowych zmian i analiz dochodzi do ponownego ustalania celu terapeutycznego. Innym razem zadowolony z sukcesu pacjent chce pracować dalej nad kolejnymi zagadnieniami, którego rozwiązanie wcześniej nie było dostępne, możliwe.Cały proces może być  zarówno terapią krótkoterminową (kilka spotkań), interwencją (jedno spotkanie – interwencja), terapią długoterminową (rok i dłużej). 

Jak wygląda kończenie terapii?

Zachęcamy do tego, aby kończenie procesu psychoterapeutycznego było planowane i omawiane ze swoim terapeutą. Umożliwi to domykanie spraw, które jeszcze nie zostały ukończone, omówienie ważnych emocji związanych z zakończeniem procesu, planowanie dalszych kroków po ukończeniu terapii ale przede wszystkim utrwalenie dokonanych w terapii zmian. 

Zapraszam do kontaktu oraz na pierwszą konsultację podczas której rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz omówimy możliwe strategie pracy z problemem. 



Terminarz online – umów się na wizytę

Loading...
Połącz
Mapa
Menu główne