Psycholog dziecięcy i młodzieżowy

W naszym gabinecie proponujemy Państwu różne formy wsparcia oraz terapii dla dzieci i młodzieży. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest odpowiednia diagnoza, dlatego na pierwszym etapie proponujemy konsultację z jednym z naszych specjalistów. Poniżej znajdą Państwo zagadnienia, którymi się zajmujemy, a także informacje na temat specjalistów oraz możliwość zapisania się na konsultacje i terapię.

Ważnym elementem psychoterapii jest współpraca z rodzicami. To istotne, abyście Państwo wiedzieli na czym będzie polegało leczenie oraz byli świadomi procesów, które wpływają na występowanie danych zaburzeń – co je nasila, a co je wygasza. Terapeuta będzie każdorazowo informował i decydował, kiedy obecność rodziców jest niezbędna. 



OBSZARY W KTÓRYCH POMAGAMY

Trudności wychowawcze

Kiedy w zachowaniu dziecka coś zaczyna niepokoić rodziców - agresja, problem z uzależnieniem (od alkoholu, środków psychoaktywnych, słodyczy, komputera albo smartfona) lub poważne kłopoty w nauce. Pomoc psychologiczna pomaga również zmierzyć się opiekunom z własną bezsilnością i trudnymi emocjami, które towarzyszą całej sytuacji.

czytaj dalej

Psychoterapia dzieci i młodzieży

To seria spotkań, na których psychoterapeuta pracuje, w zależności od potrzeb, z całą rodziną, bądź z samym dzieckiem. W zależności od wieku pacjenta i diagnozy, sesje mogą polegać na swobodnej zabawie, obserwacji, rozmowie, różnych ćwiczeniach. Czas trwania pojedynczego spotkania to 50 minut.

czytaj dalej

Nadmierna agresja

Gdy dziecko/młodzież przejawia zachowania agresywne, nadmierną złość, doświadcza trudności w kontrolowaniu swoich emocji, możesz również odczuwać w takiej sytuacji złość, smutek czy bezradność. Czasami może to wynikać z określonego zaburzenia rozwojowego innym razem jest to problem z komunikacją, bądź w relacji. Gdy pojawia się agresja u dzieci lub młodzieży odstawą jest diagnoza, dlatego zapraszamy w pierwszej kolejności do konsultacji psychologicznej.

Zachowania autoagresywne i samookaleczanie

Ich występowanie zawsze jest niepokojącym objawem, czasami zaskoczeniem. Osobie z zewnątrz trudno jest zrozumieć dlaczego ktoś mógłby wyrządzić sobie krzywdę. Aby dobrze zaopiekować się potrzebami psychologicznymi niezbędna jest psychoterapia indywidualna, bądź rodzinna.

Depresja

Pracujemy zarówno z depresją w rozumieniu klinicznym, jak i ze stanami depresyjnymi, dystymią, kryzysami życiowymi. To istotne, aby pomocy psychologicznej nie odkładać w czasie ponieważ im wcześniej taką pomoc otrzyma pacjent tym mniejsze są poniesione koszty psychologiczne i szybsze zdrowienie

Zaburzenia lękowe

Zaburzenia lękowe mogą pojawiać się od najwcześniejszych lat i wyrażać się czy to w formie nadmiernej nieśmiałości, czy fobii wobec określonych obiektów, zaburzeniami obsesyjno kompulsywnymi (OCD), lękiem przed podejmowaniem decyzji. Niezależnie od źródła zapewniamy specjalistyczną pomoc w tym zakresie

Doradztwo zawodowe i coaching

Poszukiwanie własnej drogi zazwyczaj nie należy do prostych zadań, a stanowi jedną z ważniejszych życiowych decyzji. Pośpiech nie jest tutaj wskazany i warto przyjrzeć się swoim własnym zasobom, zainteresowaniom i pasjom, aby w przyszłości móc robić to co się prawdziwie kocha

Autyzm

Istnieje szereg możliwości terapii wspomagających osoby ze spektrum autyzmu, które pomogą znacznie zmniejszyć natężenie objawów i pozwolić na lepsze funkcjonowanie indywidualne, ale również, co niezmiernie ważne, w społeczności.

Psychoterapia tików, leczenie jąkania

Leczenie opieramy na psychoterapii oraz technikach behawioralnych. Pracujemy z objawem jak i z podłożem problemu - lękiem, stresem - które mogą wtórnie nasilać występujące, uporczywe objawy. Współpracujemy również z logopedą

Moczenie nocne

Po wykluczeniu przyczyn fizjologicznych lekarze często kierują pacjenta do psychologa lub psychoterapeuty.Często podłożem są trudności emocjonalne, konflikty w rodzinie, które dziecko przeżywa. Objawów nie należy lekceważyć, ze względu na wtórne problemy emocjonalne, które może powodować.

ADHD

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej to zaburzenie, które jest kłopotliwe zarówno dla małego pacjenta, jak i jego rodziny. Trudności z koncentracją utrudniają naukę, mogą pojawiać się trudne do zrozumienia reakcje agresywne. Techniki behawioralne i psychoterapia pomagają znacząco poprawić komfort funkcjonowania.

 


Zaburzenia odżywiania

Bulimia, anoreksja, uzależnienie od cukru, napadowe objadanie się. Te i inne zaburzenia związane z odżywianiem mają swoje podłoże w emocjach, zniekształconym obrazem własnego ciała i relacjach dlatego częstym zaleceniem jest psychoterapia rodzinna, rzadziej indywidualna.



Leczenie traumy i PTSD

Zespół stresu pourazowego, trauma charakteryzują się nawracającym charakterem, ponownym przeżywaniem wydarzeń, trudnościami ze snem, reakcjami obronnymi jak w przypadku zagrożenia, pomimo braku realnego zagrożenia życia. Psychoterapia umożliwia zrozumienie swoich objawów oraz ich wyleczenie.



Dysleksja i trudności w nauce

Dysleksja, brak motywacji do nauki, określanie gotowości szkolnej. W poradni wystawiamy opinie, w których znajdują się informacje, pozwalające pedagogom dostosować metody nauczania oraz wymagania przedmiotowe do indywidualnych potrzeb i możliwości uczni.a



Janusz Korczak

Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać, a niektóre potrafisz wytrzeć lub tylko zakreślić i własną zapełnisz treścią.


 

SPECJALIŚCI TERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Nasi terapeuci posiadają szerokie przygotowanie do pracy w zakresie psychologii dziecięcej, psychologii młodzieżowej, psychoterapii dzieci i młodzieży, psychoterapii rodzin, logopedii, oligofrenopedagogiki, doradztwa zawodowego. Psycholog dziecięcy może również udzielić Państwu wsparcia w zakresie porad psychologicznych dla rodziców dzieci przejawiających trudności wychowawczych


 


Grzegorz Bicz
Psycholog dziecięcy

Uprawnienia do pracy nabyłem kończąc studia psychologiczne o specjalizacji "Rodzina, rozwój i edukacja" w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyłem liczne kursy i szkolenia dodatkowe. Doświadczenia w pracy z dziećmi i rodzinami nabyłem pracując jako psycholog, terapeuta przede wszystkim w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Pracuję z zaburzeniami zachowania, nieśmiałością, problemami w kontaktach społecznych, problemami w radzeniu sobie z emocjami, motywacją do nauki, poprawą relacji w rodzinie, specyficznymi trudnościami w uczeniu się (dysleksja). Określam także poziom inteligencji oraz badam dojrzałość szkolną.

Czytaj więcej>>>
Paulina Lubecka-Stawowska
Psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Jestem absolwentką psychologii klinicznej Uniwersytetu Łódzkiego. Swoje kwalifikacje rozszerzyłam na studiach podyplomowych z logopedii, oligofrenopedagogiki, doradztwa zawodowego. Nadal podnoszę swoje umiejętności zawodowe podczas konferencji, seminariów i warsztatów. Studiuję w szkole psychoterapii dla dzieci i młodzieży w Łodzi.

Swoją pracę z dziećmi i nastolatkami opieram głównie na metodach z nurtu poznawczo – behawioralnego, technik terapeutycznych, technik dialogu motywacyjnego. Zakres moich działań obejmuje min. zaburzenia odżywiania, tiki, OCD, depresję, niską samoocenę, samookaleczenia, zachowania agresywne, lęki, traumy, zaburzenia ze spektrum autyzmu, problemy wychowawcze i adaptacyjne itp. Prowadzę także konsultacje, wsparcie i psychoedukację dla rodziców w zakresie kłopotów rozwojowych i wychowawczych.

Czytaj więcej>>>



 

Psycholog dla młodzieży, psycholog dla dzieci

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Loading...

Połącz
Mapa
Menu główne